Tłumaczenie Słownik Context Koniugacja
Pobierz naszą bezpłatną aplikację Android iOS

Odkryj i przypomnij sobie tysiące słów i wyrażeń, dzięki którym wzbogacisz swoje słownictwo, a twoje wypowiedzi staną się jeszcze precyzyjniejsze.

Na początek wpisz jakiś czasownik, na przykład „unikać”, i pozwól nam pokazać ci jego warianty i synonimy, takie jak „zapobiegać” lub „omijać”, oraz dziesiątki innych słów i wyrażeń, których znaczenie jest bliskie wyszukiwanemu.

Wpisz jakieś wyrażenie, na przykład „dlatego też”, i dowiedz się, jak jeszcze wyrazić związek przyczynowo-skutkowy.

Nowa forma słownika synonimów i analogii, zwana także tezaurusem, oparta jest na analizie milionów tekstów w wielu różnych językach. Najtrafniejsze słowa wybierane są dzięki technologii sztucznej inteligencji.

Kopiuj zaznaczone słowa i przenoś je do swoich plików, przeglądaj podpowiedzi, sprawdzaj tłumaczenie słów, a także zobacz przykłady użycia ich w kontekście lub posłuchaj wymowy.

Szybko przekonasz się, że buszowanie wśród słów może być przyjemnością, która uzależnia. Praca nad wzbogacaniem własnego słownictwa to zabawa.

-

Dzięki temu masz możliwość wyszukiwania najprostszych słów i wyrażeń, a także korzystania z języka literackiego. Możesz zmieniać rejestry języka, aby uczynić swoje teksty wznioślejszymi lub prostszymi.

Jeśli szukasz słów potocznych lub slangowych (jak „kasa” albo „typek”), bardzo prawdopodobne, że trafisz na wyjątkowo sugestywne słownictwo.

Niektóre podpowiedzi mogą cię zaskoczyć. To dlatego, że są one wynikiem złożonych procesów. Jeśli natrafisz na jakieś nieścisłości lub błędy, napisz nam o nich, a my je poprawimy.

Jeśli wyraz ma klika znaczeń, jak słowo „kawał” (rzeczownik o znaczeniu „dowcip”, „żart” lub „droga”, „odcinek”), to znaczenia te są pokazane oddzielnie dla większej czytelności.

Podpowiedzi uporządkowane są na podstawie trafności, a najlepsze wyniki są pogrubione. Możesz uporządkować wyniki alfabetycznie i wyróżnić najlepsze podpowiedzi. Zdecydowaliśmy, że w podstawowym widoku wyświetlonych zostanie 20 słów w każdej kategorii, ale w wielu przypadkach wystarczy jedno kliknięcie, żeby zobaczyć znacznie więcej wyników.

Co więcej, dla słów, które mają kilka znaczeń, masz możliwość wyboru, czy te znaczenia mają być pokazane razem, czy w oddzielnych grupach. Wystarczy, że klikniesz „Grupuj”.

Niektóre synonimy opatrzone są przykładowymi zdaniami, które wybieramy automatycznie na podstawie wielu źródeł. Ich znaczenie nie zawsze odpowiada temu przez ciebie wyszukiwanemu. Kliknij na synonim, żeby wyświetlić zdania, w których jest on użyty.